Yeni Land Rover Defender son testini Kenya’da aslanları korumak için yaptı

2077
Yeni Land Rover Defender 2019

Yeni Land Rover Defender’in üretimden önceki son testi, Kenya’da aslanları koruma organizasyonu Tusk ile birlikte vahşi yaşam ortamında gerçekleştirildi.

Defender kenya testi için DHL ile taşındı

Tusk,Afrika Kenya'da Aslan Yılı ilan ettiÖzel olarak kamufle edilmiş Defender prototipi, vahşi yaşam yöneticileri tarafından 14.000 hektarlık Borana Koruma alanındaki koruma operasyonlarında kullanıldı.
Yeni Land Rover Defender, Afrika’daki aslan koruma organizasyonunu desteklemek için Kenya’daki Tusk ile zorlu bir test programını başarıyla tamamladı ve üretime bir adım daha yaklaştı.
Derin su geçişlerinde sorun yaşamamak için entegre bir yükseltilmiş hava girişine sahip olan Defender, çevre uyumu için; özel olarak tasarlanmış benzersiz bir kamuflajla 14.000 hektarlık Borana Koruma alanındaki operasyonlarda daha önce sinyal takılmış aslanları izlemede kullanıldı.

Üretimden önceki son testi aslanları izlemek oldu

Defender Kenya testiEşsiz test programıyla, Tusk çalışanlarına yeni Defender’ı önceden kodlanmış nehir yataklarında, ağır yüklü römorklar çekme ve zorlu arazide kullanma imkanı verildi. Prototip model yeni Defender, erkek aslanlara takılan çalışmayan izleme tasmasını değiştirme çalışmasında  düz ovalarda, dik kayalık yamaçlarda, çamurlu nehir kıyılarında ve sık ormanların patika yollarında aslanların izini sürdü.

“Yeni Defender’ın tüm arazi özelliklerini test ettik”

Jaguar Land Rover Üretim Direktörü Nick Collins, organizasyona ilişkin şu bilgileri verdi: “Yeni Defender’i test etme ve geliştirme sürecinin son aşamalarındayız. Kenya’da Tusk’la çalışmak, aracımızın performans verilerini toplamamızı sağladı. Borana rezervi, çok çeşitli zorlu ortamlara sahip ve yeni Defender’in tüm arazi özelliklerini görmek için mükemmel bir yer. ”
Land Rover, 15 yıldan beri Tusk’ın resmi sponsoru ve Defender, Afrika’daki aslanların karşılaştığı kritik durumu vurgulamak için aslan koruma programını desteklemek üzere Borana’da çalışmaya başladı.

YENİ DEFENDER TESTİ FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Tusk in Kenya 2019

Land Rover Defender 2019200 bin aslandan sadece 20 bin aslan kaldı

Kıtadaki aslan nüfusunun dörtte üçü yok oldu ve Afrika’daki büyük kediyi artık siyah beyaz gergedanların sayısı bile aşıyor. Dünyada 20 bin civarında aslan, vahşi yaşamda hayatta kalmaya çalışıyor. Oysa 1919 yılında bu sayı 200 binden fazlaydı.
Konuya ilişkin Tusk İcra Kurulu Başkanı Charles Mayhew şunları söyledi: “Bu yıl Tusk’un Aslan Yılı. Amacımız, Afrika’daki aslan popülasyonlarında endişe verici düşüşün farkındalığını arttırmak. Neyse ki, Borana vahşi yaşam alanı içinde, bir sürü aslan takip görevlisi var. Geniş ve bu zorlu ortamda  hareketlerini takip etmek, izlemek ve onları koruyarak; diğer vahşi hayvanlarla olası bir çatışmayı önlemek aslanların geleceği için hayati öneme sahip. ”

Tusk İcra Kurulu Başkanı Charles Mayhew

Land Rover Defender KenyaÖte yandan organizasyona Jaguar Land Rover’ın dünya çapındaki lojistik ortağı DHL’de Tusk’ın Aslan Yılı organizasyonuna sınırsız destek veriyor. Kenya’daki testlerden sonra Yeni Land Rover Defender bu yıl dünya prömiyerini yapacak.

Land Rover hakkında

1948’den bu yana Land Rover, model aralığında gerçek yetenekli araçlarla öne çıkıyor. Land Rover, otantik 4×4’ler üretmekte, Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar ve Range Rover Evoque ile SUV segmentinin rakipsiz araçlarını pazara sunuyor. Land Rover, bu model yelpazesinin yüzde 80’ini 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor.

Borana Vahşi Yaşamı Koruma Bölgesi Hakkında

Borana Conservancy, Kenya’nın Laikipia kentinde bulunan bir yaban hayatı koruma alanıdır. Kritik, nesli tükenmekte olan kara gergedanı da dahil olmak üzere, Afrika kıtasının ikonik vahşi yaşam türlerinin bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Borana, toprağın ve vahşi yaşamın sürdürülebilir bir şekilde korunmasına adanmıştır.

YENİ LAND ROVER DEFENDER VİDEOSUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ