Yeni Mazda 6 Sedan Türkiye’de kaça satılacak?

3159

SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanılarak üretilen Mazda’nın en kapsamlı güncellenmiş modeli Yeni Mazda 6 Sedan’ın Türkiye’ye geleceği tarih ve satış fiyatı belli oldu.

Mazda’nın “KODO –Hareketin Ruhu” tasarım temasına sahip olan, motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanılarak üretilen Mazda’nın en kapsamlı güncellenmiş modeli Yeni Mazda 6, Eylül ayında Türkiye yollarına çıkıyor.

Yeni Mazda 6 Sedan’ın 2.0 litrelik motoru 165 BG gücünde

Yeni Mazda 6, 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 BG ve altı ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor. Yeni Mazda 6, yeni WLTP/RDE test döngüleri koşullarına ve Euro 6d Temp emisyon düzenlemelerine uyumlu . Aynı zamanda 2.0 litrelik motor düşük-orta seviye tork gücü ile yakıt verimliliği ve güçlü sürüş arasında ideal bir denge sağlıyor.
Mazda’nın yeni teknolojileri, SKYACTIV güç aktarım organının performansını ve artırılmış gövde sertliği ile sürüş dinamiğini, direksiyon ve süspansiyon sistemi revizyonları ile daha fazla aerodinamik verimlilik ve azaltılmış NVH sunuyor.
Yeni Mazda 6’nın sürüş ortamı, şirketinin san merkezli tasarım felsefesine dayanarak yenilendi ve geliştirildi. Gösterge panelinde ve kapı trimindeki değişiklikler kabin içerisinde narin bir atmosfer yaratıyor. Ön ve arka koltuklar daha rahat, doğal bir duruş pozisyonu sağlıyor ve göstergelerin okunması da daha kolay hale getirildi.

Yeni Mazda 6 Türkiye’de kaça satılacak?

Yeni Mazda 6’nın yeni teknolojileri içerisinde güvenlikte de önemli gelişmeler olduğuna dikkat çeken Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Yeni Mazda 6’nın Türkiye’de 271.350 bin TL anahtar teslim fiyatı ile satışa sunulacağını sözlerine ekledi.
Yeni Mazda 6’nın gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojileri, Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC) ve Stop & Go, Adaptif LED Farlar (ALH), 360 derece Görünüm Monitörü ve Akıllı Hız Yardımcısı (ISA) sistemleriyle sürücüye daha geniş bir güvenlik desteği veriyor. Önceden tanıtılan güvenlik özellikleri ile birlikte, bu teknolojiler, sürücülerin daha geniş bir yelpazede çeşitli koşullar altında üstün güvenlik ve endişesiz sürüş keyfini çıkarmasını sağlıyor.