Yeni Mercedes-Benz Actros 2020 Yılın Kamyonu seçildi

1831
Yeni Mercedes-Benz Actros 2020 Yılın Kamyonu seçildi

24 Avrupa ülkesinden uzman ticari araç gazetecisinin oyu ile Mercedes-Benz Actros 2020 Yılın Kamyonu seçildi.

Mercedes-Benz Trucks’ın amiral gemisi Actros, güvenlik, verimlilik ve konfor gibi özellikleri ile jüri önüne çıktı. Jüri, Yılın Kamyonu’nu belirlerken aracın ekonomisine, emisyonlarına, güvenliğine, sürüş kabiliyetine ve araç konforuna bakarak oy kullanıyor. Karayolu taşımacılığında yeniliklere bu yıl en büyük katkıyı yapan kamyon Mercedes-Benz Actros oldu. Jüri, Actros’u Yılın Kamyonu seçerken, neredeyse hiç zorlanmadı.

Son teknolojik yeniliklerin hepsi Actros’ta var!

Multimedya Sürücü Kabini, dış aynalar yerine MirrorCam, Active Drive Assist ile kısmen otomatik sürüş veya beşinci nesil Aktif Fren Yardımı gibi daha ileri güvenlik sistemleri ve daha da geliştirilmiş Sideguard Assist özelliği ile yeni Actros rakiplerinden farklı olduğunu Solutrans Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda ortaya koydu.

Yılın Kamyonu ödülünü Mercedes-Benz Trucks Geliştirme Müdürü Profesör Dr. Uwe Baake, Lyon’daki Solutrans Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda aldı.

Lyon’daki ödül töreninde konuşan Profesör Dr. Uwe Baake şunları söyledi: “Yılın Kamyonu jürisinin Yeni Actors’u seçmesinden çok memnunuz ve gurur duyuyoruz. Tüm ekibimizin, özellikle sektörümüzün geleceğine yönelik elektromobilite, otomatik sürüş ve dijitalleşme konularına her şeyimizi vermeye ve en yüksek gelişim standartlarını yerine getirmeye devam etmeye bu ödülle daha kararlı ve azimli olacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.