Bugüne kadar üretilen en güçlü MINI’ler

728
MINI, 60 yıllık üretim serüveninde yollarla buluşturduğu en güçlü modelleri Yeni MINI John Cooper Works Clubman ve MINI John Cooper Works Countryman’i gün yüzüne çıkardı.

MINI, 306 beygir gücünde 4 silindirli 2.0 litrelik turbo motoruyla, bugüne kadar ürettiği en güçlü MINI modelleri olmayı başaran MINI John Cooper Works Clubman ve MINI John Cooper Works Countryman, kompakt Premium segmentin en hızlı modelleri arasında yer alıyor.

4.9 saniyede 0’dan 100’e

John Cooper Works Clubman ve John Cooper Works Countryman bir önceki versiyonlara göre artan motor güçleriyle dikkat çekiyor. Her iki modelin tork değeri de 100 Nm artarak 450 Nm’ye ulaştı. Artan güç ve tork artışı ile her iki modelin 0-100 km/s hızlanmaları da 1.5 saniye geliştirildi. Yeni motor ile birlikte MINI John Cooper Works Clubman 0-100 km/s hızlanmasını 4.9 saniyede, MINI John Cooper Works Countryman ise 5.1 saniyede gerçekleştiriyor. Ürettiği gücü yeni 8 ileri Steptronic şanzımanı ile yola aktaran Yeni John Cooper Works Clubman ve Yeni John Cooper Works MINI Countryman, her iki versiyonda da 4-çeker sistemi ALL4’u standart olarak sunuyor.