Yeni nesil Opel Corsa’da kaç motor seçeneği var?

1723
Yeni Nesil Opel Corsa

 Yeni nesil Opel Corsa, verimli ve performanslı motorları ile gelişmiş sürüş keyfi ve yakıt verimliliği sunacak. Peki yeni nesil Opel Corsa’da kaç motor seçeneği var?

Alman otomobil üreticisinin 4,06 metre uzunluğundaki beş kapılı küçük sınıf modeli verimli benzinli ve dizel motorlarla satışa sunulacak. Motorların güç aralığı 75 HP (55 kW)’den başlayarak ve 130 HP’ye (96 kW) kadar uzanacak. Sunulan tüm motor seçenekleri üstün sürüş özelliklerini makul tüketim değerleriyle harmanlıyor.

yeni corsa

Yeni motorlar: Verimlilik ve performans arasında ideal denge

Altıncı nesil Corsa’nın tamamen yeni olan motor portföyü, verimlilik ve ilgi çekici bir sürüş arasında ideal bir denge sağlamayı amaçlamaktadır. Mevcut güç üniteleriyle karşılaştırıldığında, yeni motorlar benzer güç çıkışlarını korurken yakıt tüketimini ve emisyonları önemli ölçüde azaltmış.

Yeni Corsa Motor Seçenekleri

  • 1.2 (75 hp) 5 vitesli vites kutusu 118 Nm
    1.2 Turbo (100 hp) 6 vitesli şanzıman 205 Nm
    1.2 Turbo (100 hp) otomatik 205 Nm
    1.2 Turbo (130 hp) otomatik 230 Nm
    1.5 Dizel (102 hp) 6 vitesli şanzıman 250 Nm

Yeni nesil Opel Corsa sportif ve çekici tasarımıyla da üstün sürüş dinamiklerini müjdeliyor. Baş mesafesinden ödün vermeden sağlanan düşük ağırlık merkezi yol tutuş ve sürüş dinamiklerine doğrudan katkı sağlıyor. Hafif tasarım prensibi de üstün sürüş dinamiklerini destekleyen bir diğer önemli unsur olarak öne çıkıyor. Yeni nesil Opel Corsa’nın en hafif versiyonu önemli bir başarıya imza atarak 1.000 kg’ın altında olacak.

Şanzıman seçeneklerinin tepe noktasını ise sekiz kademeli otomatik şanzıman oluşturacak. Gelişmiş sürüş destek sistemleri, yenilikçi bilgi-eğlence sistemleri yeni Opel Corsa’yı sınıfının en gözde modellerinden biri yapacak.

opel corsa

Üstün Teknolojide Güç Gösterisi: Sürüş Destek Sistemleri ve LED Matrix Farlar

Opel, yeni nesil Corsa ile tüketicinin daha çok üst sınıf otomobillerden tanıdığı teknoloji ve sürüş destek sistemlerini sunacak. Alman otomobil üreticisinin küçük otomobil segmentinde ilk kez yaygın olarak kullanıma sunacağı IntelliLux LED® Matrix Farlar çok özel bir donanım olarak fark yaratacak. Yeni nesil yüksek çözünürlüklü ön kamera tarafından kontrol edilen sekiz adet LED hücresi, ışık hüzmesini sürekli ve otomatik olarak yol ve trafik koşullarına göre uyarlıyor.

TÜM OPEL HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Avrupa’da  13 bin 900 Euro fiyatla 2019 yılı sonunda satışa sunulacak yeni nesil Opel Corsa, Türkiye’de Opel severlerle 2020 yılının ikinci yarısında buluşacak.