Yeni Nissan Juke 3 Eylül’de yüzünü gösterecek!

1563
Yeni Nissan Juke

İkinci nesil Nissan Juke, nihayet yenilenen yüzüyle 3 Eylül’de dünya lansmanına çıkıyor! Yeni Renault Captur ile aynı platformda inşa edilen Juke2, rakipleri arasından sıyrılabilecek mi?

Japon üretici Nissan’ın Avrupa’da SUV segmentindeki yükselişinde Qashqai kadar olmasa da Juke’un da katkısı büyük olmuştu. Ancak teknolojik ve tasarım olarak rakiplerinin epey gerisinde kalan Juke, nihayet sil baştan yaratıldı. 3 Eylül’de özel bir lansmanla tanıtımı yapılacak Juke’un 2020’de Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Yeni Juke melez mi olacak?

Günler geçiyor ve Nissan Juke’un ikinci neslini açıklayacağı 3 Eylül’e yaklaşıyoruz. Nissan’ın bu yıl IAA Frankfurt fuarına katılmayacağını daha önce haberleştirmiştik. Bu nedenle Juke için özel bir lansman yapılacak. Şehirli SUV Juke, Ekim 2010’dan beri pazarda. Eski Juke’un yerine neyin geldiğini tam olarak kimse bilmiyor. Ancak, Yeni Renault Captur ile aynı platformda inşa ediliyor olması, onun biraz Captur’a benzeyeceğini gösteriyor. En azından iç donanımı.

Juke’un benzersiz tarzı korunacak mı?

Kentsel SUV segmentinde rekabetçi kalmak için Japonlar, Juke’un iki katlı görünümü de dahil olmak üzere benzersiz tarzını koruyacak. Nissan tarafından yayınlanan ilk anlık görüntüler bunu doğruluyor. Yeni Renault Captur ile aynı platformda inşa edilen Juke 2’nin, eskisinden biraz daha büyük olacağı kesin… Güncel Juke, 4.14 m uzunluğunda, Yeni Juke birkaç santimetre uzayabilir. Öte yandan, eğriler ve arkadaki akan tavan çizgisi, genel stilin aynı olacağını gösteriyor.

Juke’un hibrit seçeneği olacak mı

İç donanımın yeni Captur ile ayni olması bekleniyor. Yeni Juke turbo benzinli 1 litrelik 100 hp gücünde veya 1.3 litre 130 ve 155 hp gücünde turbo benzinli motorlara sahip olacak. Ayrıca 1.5 litre bir dizel (115 hp) motor seçeneği de olacak. Şüphesiz Yeni Juke’un bir plug-in hibrid versiyonunun da olması kesin gözüküyor. Çünkü Renault, Captur’da plug-in hibrid seçeneği de sunacak.