Yeni Nissan Juke’un dünya lansmanı yapıldı

5911
Yeni Nissan Juke'un dünya lansmanı yapıldı

Tamamen yenilenen Nissan Juke, nihayet gerçek yüzünü gösterdi. Dokuz yıl önce üretimine başlanan Juke, şimdiye kadar dünya çapında 1 milyon adet satıldı.
Şık coupe hatları ve yeni bir tasarımı ile segmentinin standartlarını yeniden belirleyecek modern bir iç mekana sahip olan yeni Juke, atletik bir duruş sergiliyor.

Yeni Juke’da sunulan Nissan ProPILOT ve Araç İçi WiFi özellikli NissanConnect bilgi eğlence sistemi, akıllı telefon entegrasyonu ve kablosuz güncellemeleri içeren yeni teknoloji, sürücülerin hayatını daha kolay ve daha güvenli hale getirecek.
6 vitesli manuel veya 7 vitesli çift kavramalı şanzımanla birleştirilmiş 1.0 litrelik 3 silindirli turbo motor, daha iyi performans ve yakıt tasarrufu sağlıyor.

Ayni anda 5 Avrupa merkezinde tanıtıldı

Frankfurt Otomobil Fuarı’na katılmayan Nissan yeni Juke’u Paris’te dünya basını ile buluşturdu. Kendine özgü kişiliği ile on yıl sonra yeniden doğan Juke, oldukça iddialı geliyor. Başka bir deyimle yeni nesil Nissan Juke, segmenti bir kez daha yeniden kuşatmaya geldi.

Her zamanki gibi kullanımı eğlenceli olan Juke, çarpıcı ve daha ferah bir coupe crossover gövdesi içinde, yeni performans ve teknoloji seviyeleri ile geldi.

Paris’in haricinde aynı anda Londra, Milano, Barselona ve Köln’de tanıtımı yapılan yeni nesil Juke, pratikliğin yanı sıra çapraz segmentte tasarım, teknoloji ve performansa önem veren sürücülere hitap ediyor.

Nissan Avrupa Ürün Planlama Başkan Yardımcısı Ponz Pandikuthira, “Nissan Juke, benzersiz kimliği, daha fazla karakter, heyecan verici performans ve sürücülerin ihtiyaçlarına cevap veren ileri teknoloji ile yoluna devam ediyor. Yeni tasarım ve heyecan verici sürüş deneyimi ile artan sayıda müşteriye hitap edecek. Juke büyüdü ama, her zaman göze çarpan eğlenceli sürüş niteliklerini koruyor” dedi.

Atletik yapısı öne çıkıyor

Nissan Juke, B-Cross segmentinde daha büyük boyutlara ve atletik duruşa sahip, 19 inç alaşım jantlar ve coupe tarzı “yüzer tavan” tasarımıyla segmentinde yeni bir standart belirlemek için yenilendi.

Standart olarak tam LED teknolojisiyle donatılmış en yeni Juke, ikonik dairesel farlarını, Nissan’ın V-Motion ızgarasını tamamlayan yeni Y şeklinde bir imzayla koruyor. Özel bir gövde rengi olan Fuji Sunset, şimdi 11 rengin sıralamasını tamamlıyor.

İçeride de dönüştürülen yeni Juke, hem yolculara hem de eşyalarına daha geniş bir alan sunuyor. Arka koltuk diz üstü mesafesi 5,8 cm, arka koltuk başı 1,1 cm arttı. 422 litre bagaj kapasitesi ile bir önceki Juke göre yüzde 20 daha fazla bagaj hacmi sunuyor.

Gösterge panelindeki yeni yumuşak dokunuşlu malzemeler, kapı kaplaması ve ayaklıklar standart monoform sportif koltuklar ve isteğe bağlı Alcantara® veya deri döşemeyle tamamlanan birinci sınıf bir his sunuyor.

Yeni bir kişiselleştirme seviyesi sunan tamamen yeni N-Design kalite paketi, müşterilerin Juke’larını gerçekten kendilerinin yapmasını sağlıyor.

Juke’un kentsel, premium ve sportif karakterini ortaya çıkaran gövde, tavan ve iç döşeme için çok sayıda renk kombinasyonu mevcut. Özelleştirilebilir tamponlar, yan eşikler ve 19 inç alaşım jantlarla dış kişiselleştirme imkanı da sunuyor.

Çevik performans!..

Daha fazla performans ve yakıt tasarrufu sağlayan, 117 PS’lık verimli 1.0 litrelik üç silindirli DIG-T turbo şarjlı benzinli motorlarla gelen Yeni Nissan Juke, çekici 6 vitesli manuel veya sportif 7 vitesli çift debriyajlı (DCT) kanatlı vites kutusu ile öne çıkan şanzımanı yanısıra sürüş modu seçici (Eco, Standart, Spor) seçenekleriyle sürüşü daha keyifli kılıyor.

YENİ NİSSAN JUKE FOTO GALERİ