Yeni Opel Combo 2019 Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülünü Kazandı

3623

Yeni Opel Combo, hafif ticari araç sınfının en prestijli ödülü Uluslararası Yılın Hafif Ticari Aracı (IVOTY) ödülünü kazandı.

Yeni Combo aralarında 25 ülkeden tanınan uzman gazeteci jüri üyeleme toplamı 127 puan alabildiğine en yakın rakibi Mercedes Sprinter 92 puanda kaldı. Üstün sürüş keyfi, yaratıcı özellikler ve makul fiyatlar yeni Combo’nun 1992’de bu özellik ödünç layık görülüyor. Groupe PSA bünyesinde değerlendirme modeli Opel marka kimliliği tüm unsurlarını yansıtır. Opel 1992’de Astra Van ve 2002’de Vivaro’nun tekrar bu ödülü üçüncü defa bulunuyor. Opel CEO’su Michael Lohscheller İHTAÇ Başkanı Jarlath Sweeney’den aldı.

Yeni Combo C Panelvan segmentine hareketlilik getirecek

Ödül töreni çözmek için Lohscheller “Böylesi önemli bir ödüle layık görünmekten gurur duyuyoruz” dedi ve ekledi: “Bu başarı Groupe PSA bünyesinde Opel markamızın yeni ufuklara yolunu alacağız. Yeni Combo ile C Panelvan segmentine hareketlilik getireceğiz. Markamızın hafif ticari araç sınıfında büyük bir potansiyeli var. Bu hedef kitle PSA için yeni bir platform oluşturmayı hedeflemişlerdir.

Opel Combo’nun ödülü layık görünmesinin nedenlerini şöyle sıraladılar: “Mühendis ve tasarımcılar hafif ticari araçta ilk defa geçerli markaları ve kimliklerini ödün vermeden korumayı başardılar. Groupe PSA modelleri ile modern modemlerin ticari tasarımlarında yeni tasarım yaklaşımları, kompakt otomobillerle ilgili modeller ve sağlamlık hissi ile sınıf yeniden tanımlıyor. ”

Jüri Üyeleri, Opel Combo’da ve anspres ansiklopedi ve yan koruma sistemi gibi sayısız destek sağlarlar. Jüri pozlarıyla şu şekilde: “PSA hafif ticari modeller sadece tek bir yönden etkileyici değil. Öncelikle modern ihtiyaçlara uygun, dahili ve günümüzde iletişim teknolojileri mevcuttur. Sürüş için araçlar uygun bir sürüş keyfi. İş motorları geniş motorlu ve motor seçeneklidür. Gerçekten hafif ticari araçlar için bir referans noktası. ”

Onun Açıdan Çok Verimli

Yeni Opel Combo’nun panelvan versiyonunun dünya prömiyeri Hannover Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı’nda gerçekleşildi. Alman otomobil üreticisi yeni hafif ticari model, işçilikle ilgili uygulamalarla ilgili bilgiler vermek için birlikte sunulmuş. Tamamen yeni altyapı, özel tasarım ve sayısız sürüş destek sistemi ile en uygun panelvanlardan biri ortaya çıktıdı.

Pazara sunulduğu andan itibaren hem 4.40 metrelik standart versiyon hem de 4.75 metrelik uzun versiyon ile birlikte beş koltuklu ve çift sürgülü kapılı versiyon gibi her ihtiyaca uygun modeller olacak. Yeni hafif ticari model, 4,4 m3 taşıma hacmi ve 1.000 kg’a varan taşıma kapasitesi ve 3.440 mm’lik taşıma boyu ile rakiplerinin çoğunun kaldırılması başarıyor. Standart modele iki Euro paleti araca sahiptir taşıyabiliyor. Aşırı uzun malzemeler, opsiyonel olarak sunulmuştur.