Polo R WRC’nin ardından Yeni Polo GTI R5 geliyor

2391

Polo R WRC’nin ardından Polo GTI R5 geliyor: Volkswagen Motorsport, yeni ralli otomobilini homologasyondan kısa bir süre önce sundu.

Motorsporları dünyası ekiplerinin temsilcileri, Hannover’deki genel merkezde 272 PS, dört tekerlekten çekiş yeni Polo GTI R5’i yakından tanıma fırsatı buldular. Volkswagen Motorsport Direktörü Sven Smeets, “Polo GTI R5’i bugüne kadar yaklaşık 9,000 kilometrelik teste tabi tuttuk. Test edilen parkurun yarısı çakıl yarısı asfalttan oluşuyordu.Tüm geliştirme ekibi olarak çok çalıştık ve müşterilerin ilk tepkileriyle doğrulanan birinci sınıf bir sonuç aldık” dedi.

Yeni Polo GTI R5’in homologasyonu 1 Ekim 2018’de yapılacak

Polo GTI R5’in homologasyonu 1 Ekim 2018 için planlandı. Motorsporları için lisans almadan önce, Polo GTI R5 toplamda yaklaşık 10.000 km’lik zorunlu testini tamamlamış olacak. Homologasyon onayından sonra, Yeni Polo GTI R5, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın WRC2 kategorisi yanı sıra FIA Avrupa Ralli Şampiyonası ve ülkelerin ulusal şampiyonalarında yarışabilecek.

WRC İspanya Katalunya Rallisi’yle Volkswagen tekrar parkurlara dönecek

Volkswagen’in önümüzdeki Ekim ayının sonunda yapılacak Dünya Ralli Şampiyonası’na dahil İspanya Katalunya Rallisi’ne Yeni Polo GTI R5 ile tekrar dönmesi, özellikle 2019 yılında WRC2’ye çok ayrı bir heyecan katacak. Hatırlanacağı gibi Volkswagen Polo R WRC ile 2013-2016 yılları arasında üst üste dört kez FIA WRC Dünya Ralli Şampiyonası’nı kazanmış ve 2016’da yapılan Avustralya Rallisi ile WRC’ye veda etmişti.