Yeni Renault Clio Euro NCAP’ten kaç yıldız aldı?

1363
Renault’nun en çok satan modeli Clio’nun tümüyle yenilenen modeli Euro NCAP’in 2018’de başlatılan yeni sıkı protokolüne göre test edildi. Yeni Clio zorlu testten kaç yıldızla çıktı!

Tamamen yenilenen Renault Clio, Euro NCAP güvenlik testlerinde 5 yıldız alarak, güvenlik konusunda da öne geçti. Groupe Renault’nun en çok satan modeli olarak pazarın zirvesinde yer alan Yeni Renault Clio Euro NCAP’in 2018’de başlatılan yeni sıkı protokolüne göre test edildi ve segmente bakılmaksızın pazarın en iyi seviyesine ulaşarak, aldığı çarpıcı sonuçlarla 5 yıldızın sahibi oldu.

Yeni Clio, Renault Grubu’nun 5 yıldız alan 22. modeli oldu

Yakında piyasaya sürülecek olan ikonik Clio’nun beşinci kuşağı, Euro NCAP tarafından bugüne kadar test edilmiş en güvenli otomobillerden biri. Yeni Renault Clio, zorlu güvenlik testinden 5 yıldızla ayrılan 22. Groupe Renault aracı oldu.

Sürücü güvenliğinde 100 üzerinden 96 puan aldı

Yeni Renault Clio, sürücü güvenliğinde 100 üzerinden 96 puan alarak rakiplerine fark attı. Yeni Cilo, çocuk yolcu güvenliğinde 100 üzerinden 89 puan, yaya güvenliğinden 72 puan ve güvenlik donanımlarının işlevselliğinden de 75 puan aldı.