Yeni Skoda Fabia 1 litrelik cimri motorları ile geliyor!

2784

Skoda 3. nesil Fabia’nın lansmanından tam 4 yıl sonra modelde kapsamlı bir şekilde hem tasarımda hem teknolojide modernizasyona gitti.

Bir anlamda tasarım ve teknoloji güncellemesi geçiren Yeni Skoda Fabia’da yeni tasarlanan gösterge paneli ilk dikkat çeken tasarım yeniliklerinden. Yeni koltuk döşemesi, özellikle de Monte Carlo donanımlı seçenekte koltuk döşemesi dikkat çekici. Ön ve arka LED farlar, 18 inç alaşımlı jantlar ilk kez Fabia HB’te sunuluyor.
Yeni tasarımda ön kısım, radyatör ızgarası ve arka bölüm daha dinamik hale getirilmiş. Tüm seçeneklerde LED gündüz farları standart. Kapsamlı olarak aktif ve pasif güvenlik sistemleri de Yeni Skoda Fabia’da standart olarak sunuluyor.

Skoda Connect ile hayat kolaylaşıyor

Yeni Fabia’da kullanımı kolay bir fonksiyon ile, 4 kapı camına hükmetmek mümkün. Kapı panelindeki tuşa sadece bir kez basıldıktan sonra camlar otomatik olarak isteğe bağlı açılıyor veya kapanıyor. Tüm elektrikli camlar bu fonksiyona sahip. Uzaktan kumanda anahtarındaki kilidi veya kilit açma tuşunu basılı tutarak tüm elektrikli camları aynı anda açmak veya kapatmak da mümkün. Ayrıca Skoda Connect, akıllı telefon / akıllı saat veya web erişimi kullanarak kapıların uzaktan açılmasını ve kilitlenmesini de sağlıyor. Online bağlanma, Wi-Fi, Skoda Media Command 2.0 üzerinden iki tablete erişim ve 6.5 inç renkli ekrana sahip Swing Plus bilgi-eğlence sistemi önde ve arkada USB portu, Yeni Skoda Fabia’da sürüşü ve yolculuğu keyifli hale getiriyor.

Yeni Skoda Fabia motor seçenekleri

Yeni Skoda Fabia’da ekonomik bir adet MPI ve 2 adet Volkswagen’in hem ekonomik, hem performanslı TSI motorları kullanılmış. TSI motorlarda 7 vitesli DSG şanzıman seçeneği de mevcut.
Yeni Skoda Fabia’da sunulan 1 litrelik MPI motor 60 PS güç üretiyor. Yine 1 litrelik TSI motorlar 75 PS ve 110 PS güç sunuyor. Yakıt tüketimi oldukça ekonomik olan Yeni Skoda Fabia motorları 100 km’de 4,5 – 4,6 litre yakıt tüketiyor.

Türkiye’ye ne zaman gelecek

3’ü de benzinli 1 litrelik motor seçenekleri ile Yeni Skoda Fabia’nın Türkiye’ye Ekim sonunda gelmesi bekleniyor.