Yerli motorlar Automechanika’da görücüye çıkıyor

602

Uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı Automechanika İstanbul’da yer alacak Erin Motor, tasarımı ve üretimi yüzde 100 olan motorlarını sergileyecek.

13. kez düzenlenen, 120 ülkeden 50 bin ziyaretçi, 40 binden fazla alıcı ile yaklaşık 1500 katılımcıyı bir araya getiren ve Otomotiv endüstrisinin geleceğine odaklanan fuara, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Erin Motor katılıyor.

11. Salon, E175 numaralı stantta yer alacaklarını belirten Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin: “Ar-Ge çalışmalarının 10 yıl sürdüğü ve üniversite sanayi işbirliği olan SANTEZ projelerinden biri olan Erin Motor’un lansmanını ilk kez geçen yıl Automechanika fuarında gerçekleştirmiş, ilk ihracata yönelik temaslarımızı da fuarda kurmuştuk.

Bu yüzden yurt dışı temaslar kurmak açısından bizim için oldukça önemli. Projeye başladığımız günden beri hedefimize hep bütün dünyayı koyduk. Bizim için önemli olan uluslararası kabulü olan bir motor üretmekti ve bu hedefimize ulaştık. 5 yıl içinde kendi güç grubumuzda teknolojik olarak pazarın standartlarını belirleyen firma olmayı hedefliyoruz.” dedi.

İthalatın önüne geçecek

Erin Motor’daki ürün gamı, fonksiyonel ve ergonomik, emisyonları dünyaca tespit edilen sınırlar içinde, çevre dostu, 10 bin saat servis ömrüne sahip, üreteceği güç/toplam ağırlık oranı, yakıt ekonomisi ve satış fiyatıyla dünyanın önde gelen motorları ile rekabet edecek seviyede, rekabet edecek sınırlar içinde tasarlandı.

“Motorumuzun yakıt tüketimi, aynı güç aralığındaki rakiplerimizden genel olarak yaklaşık yüzde 20 daha az. Örnek vermek gerekirse jeneratörümüz yüzde 75 güçte saatte 2,7 litre mazot tüketirken, aynı güçteki rakibimizin ürünü katalog verilerine göre 3,4 litre mazot tüketiyor.” diyen Ersin Şahin, ürettikleri endüstriyel dizel motorların; marin motor, zirai sulama amaçlı motopomp, inşaat makineleri, kar küreme araçları ve kompresörler gibi pek çok alanda da rahatlıkla kullanılabildiğini sözlerine ekledi.

Amaçlarının, ucuz ve kalitesiz Uzakdoğu ürünlerinin ithalatının önüne geçerken Avrupa’dan gelen pahalı markalara karşılık fiyat avantajı sağlamak olduğunun altını çizen Şahin, ürettikleri tüm motorların 10 bin saati aşkın süre ömür testlerine tabi tutulduğunu, bu testlere -18ºC soğuk ve +55ºC sıcak çalıştırma testlerinin de dahil olduğunu belirtti.