Yerli Oto’da alt yapı tedirginliği

2118

‘Yerli Oto’ ile ilgili çalışmalar sürerken, üretilecek otonun elektrikli olacağı kesinleşti. Ancak, 5’li grubun alt yapı tedirginliği olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’de yerli otomobili üretecek beşli grubun içinde bulunan Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, TOBB Antalya Genç Girişimciler Kurulu’nun düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Kıraç, son gelişmeler hakkında da bilgi verdi. Yapacakları otomobilin elektrikli olacağını belirten Kıraç, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yerli oto elektrikli olacak ama!

Yerli Oto’nun elektrikli olacağını belirten İnan Kıraç, “Hangi şehirde yapacağız, hangi modeli yapacağız gibi konularımız var. Şu anda Türkiye’nin her yerinde bu otomobili kullanmak mümkün mü, değil, altyapı lazım. Benzin doldurur gibi elektrik dolumu yapılabilecek istasyonlar lazım” dedi.

Tesla 100 bin otomobil satıyor ama zarar ediyor!

Dünya elektrikli otomobil devi Tesla’nın otomotiv sektöründe kullandığı teknolojinin harika ancak çok pahalı olduğunu vurgulayan İnan Kıraç, “Bu nedenle 100 bin araba satmış olmalarına rağmen sorun yaşıyorlar ve şirket zarar ediyor” dedi.