Yerli Oto’nun üretimi için tarih verildi!

1250

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından geliştirilip üretilecek yerli otonun üretimi için tarih verildi. Peki Yerli Oto ne zaman banttan çıkacak? İşte Cevabı.

Geçtiğimiz günlerde TOGG ile TAYSAD arasında Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından geliştirilip üretilecek araçta kullanılacak parçalar ve teknolojilerle alakalı teknik bir toplantı gerçekleştirildi.
Yapılan toplantıda Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş, yaptığı açıklamada Yerli Oto‘nun üretim tarihine ilişkin ipucu verdi.

Yerli Oto’nun üretim tarihi belli oldu mu?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu CEO’su Gürcan Karakaş ise,sadece elektrikli ve bağlantılı araçlar tasarlamak değil aynı zamanda bu araçlar etrafında bir mobilite ekosistemi inşa etmek üzere yola çıktıklarını belirterek “TAYSAD’ı ziyaretim sırasında söz verdiğimiz üzere şubat ayında görüşmelere başladık. Amacımız ülkemizin tedarik zinciri yetkinliklerini ve potansiyelini azami olarak kullanarak 2022 yılında araçlarımızı yola çıkarmak” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca…

Türkiye’nin otomobili için görüşmeler resmen başladı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş’ın, göreve başladıktan sonra ilk ziyaret ettiği kuruluşlardan biri Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) olmuştu. Karakaş, bu ziyareti sırasında TOGG’un Türkiye’de bir mobilite ekosistemi oluşturulması sürecinde TAYSAD üyeleriyle mutlaka görüşmelere başlayacağının sözünü vermişti. İşte bu doğrultuda, TOGG ile TAYSAD Türkiye’nin otomobili ve onun ortaya çıkaracağı mobilite ekosistemindeki iş birliği fırsatlarını değerlendirmek ve hayata geçirmek üzere, oluşturdukları gruplar aracılığıyla ilk görüşmelere geçtiğimiz günlerde resmen başladı.

Kanca,”Türkiye’de üretilen ve üretilecek her türlü araca sonuna kadar destek veriyoruz”

TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca, toplantıya ilişkin “TAYSAD olarak Türkiye’de üretilen ve üretilecek her türlü araca sonuna kadar destek veriyoruz. Bu bağlamda bir Türk otomobil markasının doğuşuna yönelik girişimi de ilk günden desteklediğimizi tekrar vurgulamak isterim.”dedi