Yeşilçam’ın nostaljik rüzgarı, Bilkent Center’de esiyor

2329

Bilkent Center, Yeşilçam’ın seçkin filmlerinin afişlerinin yer aldığı renkli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Usta oyuncuların fotoğraflarından oluşan afişler ziyaretçileri bekliyor.

Türk sinemasının en önemli film afişlerinin yer aldığı ‘Yeşilçam Film Afişleri Sergisi’ Bilkent Center’da ziyarete açıldı. Şehrin en renkli noktalarından biri olan Bilkent Center’da düzenlenen sergide ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘Turist Ömer’, ‘Hababam Sınıfı’ gibi filmlerin orijinal afişleri, 25 Mart’a kadar AVM ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.

TARİHE DAMGA VURAN FİLMLER

Milli Kütüphane arşivinden çıkarılan çok sayıda afiş Ankaralılara nostalji yaşatıyor. Geçmişin huzuru, neşesi ve umuduyla yaşamımıza renk katan kimi zaman ise hüzne boğan Yeşilçam Film Afişleri arasında ‘Senede Bir Gün’, ‘Turist Ömer’, ‘Çiçek Abbas’, ‘Kezban’, ‘Gülen Gözler’, ‘Uçurtmayı Vurmasınlar’, ‘Orta Direk Şaban’, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘Küçük Hanım’ın Şoförü’, ‘Hababam Sınıfı’, ‘Gülen Gözlere’ gibi Türk sinema tarihine damgasını vuran birçok filmin afişi yer alıyor.