Yeşilvadi ATV Cup, 4×4 Dünyası ATV Challenge ismiyle parkurlara döndü

21433

Yeşilvadi ATV Cup ismiyle düzenlenen yarış, 5 yıl aradan sonra yeni kalkışlı formatıyla “4×4 Dünyası ATV Challenge” ismiyle parkurlara geri döndü.

Özel yarış statüsünde düzenlenen “4×4 Dünyası ATV Challenge”yarışı yeni ikili kalkışlı formatıyla seyirciden tam not aldı. Şile Yeşilvadi’de yapılan yarışta 30 sporcu kıyasıya mücadele verdi. Günün sonunda birincilik kupasını kaldıran isim yarışa Kuzey Kıbrıs’tan katılan Sona Singh oldu.

Teknik kontrol Cumartesi, yarış Pazar günü yapıldı

20 Nisan Cumartesi günü teknik kontrol ve sıralama turları yapıldı. 21 Nisan Pazar günü teknik kontrolden geçmiş tüm yarışmacılar saat 10:00’da ilk startlarını aldılar. Start listesi bir gün önce sıralama turlarında yapılan zamanlara göre belirlendi. Yarışçılar, en iyi zamanı yapanlardan başlamak üzere kategori ayrımı yapılmadan liste sırasına göre 2’li eşleşme ile parkura çıktılar ve ikişer tur attılar. Bu seanslar gün boyunca toplam 3 yarış olacak şekilde devam etti.

TÜM SPOR HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Final turunda en iyi zamanı yapan 4 yarışçı belirlendi

Üç yarışın tamamlanmasının ardından yapılan zamanlar toplandı ve Genel Klasman oluşturuldu. Bu üç yarışın toplam zamanı S1, S2 ve S3 kategorilerinde dereceye girenleri belirledi. Kısa bir aranın ardından final turuna geçildi.

Final turunda üç yarış toplamı en iyi zamanı yapan 4 yarışçı kendi aralarında yine ikili gruplar halinde start aldılar. Son derece heyecanlı ve coşkulu geçen bu final turları zaman tutulmadan, eleme sistemi ile yarışın galibini belirledi.

Yarışın birincisi Kuzey Kıbrıs’tan Sona Singh

4×4 Dünyası ATV Challenge Birincisi yarışa Kuzey Kıbrıs’tan katılan Sona Singh olurken, Ahmet Özgül İkinci ve Haktan Özkul Üçüncülük kupasını kaldıran isimler oldular.

Sınıflarda ise S1 Kategorisi Birincisi Haktan Özkul, İkincisi Erkan Uzlaş ve Üçüncüsü Yiğit Anıl Arseven oldu. S2 Kategorisi Birincisi Sona Singh, İkincisi Ahmet Özgül ve Üçüncüsü Eren Kaynak oldu. S3 Kategorisi Birincisi ise Furkan Yıldız olurken, İkinci Cihat Muhammet Sancak ve Üçüncüsü Onurcan Baş olarak açıklandı.Yarışta dereceye girenlerin kupalarını Şile Belediye Başkanı Sayın İlhan Ocaklı verdi.

Seyirciler için yeni heyecan“Çamur Çukuru”

Resmi yarışların tamamlanmasının ardından seyirciler için yeni heyecan“Çamur Çukuru” oldu. Etkinliğe gelen tüm ATV sahiplerine açık olan,tamamen eğlence ve çamur odaklı olanparkurda kaybedenin hemen elendiği 2’li kalkışlar yapıldı. Seyircilerin yoğun alkışları altında gerçekleşen “Çamur Drag” kalkışları sonunda Murat Yatgın Birinci ve Ahmet Özgül İkinci oldu.

“4×4 Dünyası ATV Challenge” yarışı Ford, Can-Am (Depar Motor), Outroad Academy Turkey, MaceraİST, İstanbul ATV, dji, GoPro, Ozzy ATV, Crawler Karavan, Acıbadem Mobile, Camso, Tecno Mobile, RedBull, Enduro Market, Lastikdeposu.com ve 8.ETAP sponsorluğunda, TMF lisansıyla BAMOS kulübü tarafından özel yarış statüsünde organize edildi.