Yılın organizasyonu Türkiye Rallisi için nefesler tutuldu!

1560
Turkiye Rallisi 2019-Rezzan Alavant

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 11. ayağı olan Türkiye Rallisi Marmaris’te start alıyor. 100’e yakın yabancı basın mensubunun da izlediği ralli, 4 gün sürecek…

Ve beklenen an geldi. WRC Türkiye Rallisi için ekipler son hazırlıklarını tamamladı. Nefesler tutuldu, gözler Mrmaris Yat Limanı’ndaki starta çevrildi.

Marmaris’te bahisler açıldı!

Bu yılki Türkiye Rallisi’ni kim kazanacak? Zor soru… Çünkü zorlu Türkiye Rallisi etaplarını sağlam bitirmek o kadar kolay değil… Ott Tanak mı, Sebastien Ogier mi, Thierry Neuville mi?.. Tanak şampiyona liderliğini bırakmak istemiyor. Neuville aradaki farkı kapatıp, şampiyonluk şansını yitirmek istemiyor. 5 yıl üst üste şampiyonluk ipini göğüsleyen Sebastien Ogier ise bu kez Türkiye Rallisi’ni kazanmak için çok istekli. Ogier’in hala metamatiksel olarak, şampiyon olma şansı var.

Bugün yapılacak start seremonisi ile başlayacak olan Türkiye Rallisi, saat 20:08’deki Marmaris Şehir Merkezi’ndeki özel seyirci etabıyla sürecek.

Cuma günü pilotları zorlu 7 etap bekliyor

Türkiye Rallisi’nin 2. gününde pilotlar güne 24,8 km’lik içmeler 1 etabıyla başlayacak. Ardından Çetibelli 1 ile devam edecek. Gün 16,5 km’lik Ula 2 etabıyla bitecek.