ZES elektrikli şarj istasyonları Ege ve Akdeniz kıyılarında

1337
Türkiye genelindeki elektrikli şarj istasyonları

Açılan yeni şarj istasyonları ile birlikte Zorlu Enerji’nin Türkiye’de hizmet verdiği elektrikli şarj noktası 40’a, şarj istasyonu sayısı 56, soket sayısı ise 102’ye çıkıyor.

Türkiye’de hayata geçirdiği elektrikli şarj istasyonlarıyla tasarruflu, sıfır emisyonlu ve sessiz elektrikli araçların yaygınlaşmasına katkıda bulunan Zorlu Energy Solutions (ZES), Antalya, Muğla, Aydın, Afyonkarahisar ve İzmir’de açtığı 9 yeni elektrikli şarj istasyonu ile Türkiye ağını genişletiyor.
_____________________________________
+Önümüzdeki 10 yıl içinde her 100 aracın 25’i elektrikli olacak
+Honda ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisini genişletiyor
+DAF Trucks’dan lojistik devi Rhenus Grubu’na elektrikli kamyon
+AKO akü, elektrikli araçlara Bor’la enerji verecek
+Renault’dan %100 elektrikli küçük robot araç: Renault EZ-POD
+Mercedes’in yeni üretim planı belli oldu: 130 elektrikli ve hibrit model
+Elektrikli otomobillerin geleceğine dair bir öngörü
______________________________________

Bu gelişmeyle elektrikli araç sürücüleri; İstanbul, Ankara veya Bursa gibi büyük şehirlerden yola çıkıp kesintisiz bir rotayla Bodrum, Didim, Göcek, Antalya sahillerinde sürüş yapabilecek.

Ege ve Güney sahillerine giden kesintisiz yolculuk

Sadece şehir içi kullanım için değil, aynı zamanda şehirlerarası seyahatlerde de elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve onlara kesintisiz bir sürüş deneyimi sunmak için çalışmalarına devam eden ZES, bu kapsamda Antalya, Muğla, Aydın, Afyonkarahisar ve İzmir’de 9 adet elektrikli şarj istasyonunun açılışını gerçekleştirdi. Bu gelişmeyle ZES; İstanbul, Ankara, Bursa veya Eskişehir gibi büyük şehirlerde yaşayan elektrikli araç sürücülerine, Türkiye’nin Ege ve Güney sahillerine kesintisiz sürüş yapma imkanı tanıyor.

56 adet elektrikli şarj istasyonu Türkiye’nin Batısını birbirine bağlıyor

Açılan yeni şarj istasyonlarıyla birlikte Zorlu Enerji’nin Türkiye’de hizmet verdiği elektrikli şarj noktası 40’a, şarj istasyonu sayısı 56, soket sayısı ise 102’ye çıkıyor. Bu gelişmeler aynı zamanda Türkiye’nin batısının elektrikli şarj istasyonlarıyla kaplandığı anlamını da taşıyor. ZES hızlı şarj istasyonları, aynı anda 4 aracı şarj edebiliyor ve araçlar 30 dakika içinde yüzde 80 oranında şarj seviyesine ulaşabiliyor.

ZES’in yeni şarj istasyonları şu lokasyonlarda bulunuyor;

Çeşme Marina (AC)
Afyon Akrones Otel (AC)
Milas Pomelon AVM (DC)
Muğla Rüyapark AVM (DC)
Didim D-Marin (AC)
Bodrum Hilton (AC)
Turgutreis D-Marin (AC)
Göcek D-Marin (AC)
Antalya Terracity AVM (AC)